Poznaj symbolikę w biżuterii
Poznaj symbolikę w biżuterii

Symbole odgrywają ważną rolę w biżuterii, ponieważ pozwalają zamanifestować w mniej lub bardziej dyskretny sposób pewne zainteresowania, pasje, a nawet poglądy. Jako prezenty ozdoby mogą symbolizować to, czego życzymy ich posiadaczowi. Dla niektórych mogą także stanowić talizmany na szczęście. Noszone na co dzień lub tylko na wyjątkowe okazje – symbole w biżuterii mają ogromną moc!

Biżuteria ze znakiem nieskończoności 

Znak nieskończoności to jeden z najważniejszych symboli wykorzystywanych przy tworzeniu biżuterii. Ten prosty, subtelny wzór ma bardzo głębokie znaczenie. Noszony jako element bransoletki czy naszyjnika, może symbolizować chęć dotrzymania postanowień znanych tylko samej zainteresowanej czy zainteresowanemu. Znak nieskończoności podarowany bliskiej osobie może oznaczać trwałość i niezmienność uczuć. Symbolika wydłużonej, leżącej ósemki jest bardzo bogata, dlatego też tak często pojawia się na różnego rodzaju ozdobach, nie tylko dla pań, ale i dla panów. 

Ozdoby z monetami

Dużą popularnością, zwłaszcza jako prezent, cieszy się biżuteria z monetami. Podarunek taki jak bransoletka czy naszyjnik z monetą może nieść ze sobą życzenie powodzenia, bogactwa, sukcesów zawodowych. Ozdoby z monetami dostępne są zarówno w wersjach damskich, jak i męskich. 

Biżuteria z koniczyną

Symbolika koniczyny nie wymaga wyjaśnień. Od wieków czterolistna koniczyna kojarzona jest ze szczęściem. Dlatego podarowanie biżuterii z motywem koniczyny może być odczytane jako życzenie sukcesu i spełnienia marzeń. Ozdoby z tymi czterolistnymi roślinkami to swego rodzaju talizmany. 

Inne popularne symbole w jubilerstwie

Wśród symboli najczęściej wykorzystywanych podczas tworzenia biżuterii wymienić można serca, których znaczenia nie trzeba wyjaśniać. Często pojawiają się na ozdobach łapacze snów i drzewa życia, wskazujące na chęć utrzymania bliskości z naturą. Za pewną manifestację poglądów uznać można ozdoby z pacyfkami. 

Decydując się na zakup biżuterii ozdobionej nieznanym symbolem, warto poznać jego znaczenie. Niekiedy bowiem symbol ten niesie ze sobą więcej, niż można na pierwszy rzut oka powiedzieć. Serce, koniczyna, znak nieskończoności – te znaki wydają się jasne i oczywiste. Bardziej zawiła jest natomiast symbolika drzewa życia, starożytnej monety czy łapacza snów. Biżuteria to bowiem niekiedy nie tylko ozdoba, ale również forma wyrazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl